Bilgisayardan Instagram Fotoğraf ve Gönderi Paylaşma 2021

0
15
Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Gönderme
Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Gönderme

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere “Bilgisayardan Instagram Fotoğraf ve Gönderi Paylaşma” hakkında bilgiler sunmak istiyorum. Instagram Bilgisayarda Gönderi Paylaşma istememizin asıl sebebi bazen telefon ile paylaşmaya imkan bulamadığınız ve Bilgisayarınızda kayıtlı olan resimleri atmanız gerekmektedir. Bu yüzden bizler bir araştırma yaparak bunun bir taktiğinin olduğunuz öğrendik.

Bunun için yapmanız gerekenler aslında çok basit ama yine de önce bazı sorulara cevap bulalım ve bu sayede herkesin işine yarayacak bir makale hazırladığımıza inanalım.

Bilgisayara Instagram yüklenir mi?

Tabii ki yüklenmektedir, hatta bunun için bir kaç yol bile var.

OPERA TARAYICI : Özellikle opera kullanan arkadaşlara ek bir panel olarak zaten Instagram gelmektedir. Bu sayede Instagramı bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.

Chrome Tarayıcısı : Direk olarak buradan “https://www.instagram.com” sitesine giriş yaparak erişim sağlayabilirsiniz.

Windows 10 : Uygulamalar bölümüne instagram yazarak rahat bir şekilde erişim sağlamanız ve bildirimleri açarak anlık haberdar olabileceğiniz bir eklenti diyebiliriz. Tamamen kendilerinin windows 10 için geliştirdiğini ve bir başka kişinin yazılımını olmadığını hatırlatmak isterim.

Bir method daha var, bilgisayarınıza “Bluestack” indirerek tıpkı bir android işletim sistemi sergileyen programdan yararlanabilirsiniz. Yine Google Store girerek indirebilir ya da ve belki de indirilmiş olan instagramı kullanabilirsiniz. Zaten bu yöntemle gönderilerinizide paylaşabilmeniz muhtemel.

Bilgisayardan Instagram Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Asıl taktiğimize gelecek olursak, Öncelikle bu aşama için biraz karışık gelme olasılığı bulunmaktadır ama öğrenince ve tekrarlayınca zaten basit olduğu algısını üzerinizden atamıyor hatta  gözü kapalı halde yapabileceğiniz bir hal alıyor.

Bilgisayardan Instagram paylaşımı nasıl yapılır? Diyen arkadaşlarımızda ithafen yazdığımız bu yazımız da sizlere bunun pratik yolunu ve sonra alternatif yolunu anlatmak istiyorum.

Öncelikle “https://www.instagram.com” giriş yapın ve hesabınızı açın, Daha sonra Chrome kullanıcıları için “F12” tuşuna basın.

Hemen yan tarafta İNCELEME bölümü açılacaktır. Bu alanda aşağıdaki resimde gösterdiğim üzere “Responsive” yani mobil uygunluğunu test etme aracına tıklamamız gerekiyor.

Bilgisayardan Instagram Paylaşma
Bilgisayardan Instagram Paylaşma

Gördüğünüz üzere uygulama görüntüsünü altı, Şimdiyse işaretlediğim yerin ve işaretlemeyi unuttuğum “Telefon bölümü” kısmından istediğiniz bir markayı seçebilirsiniz, Şahsen iPhone X tercih ettim sizlerde ona göre bir takım şeçimler yapabilirsiniz, Yapmasanız da olur.

Şimdi 1 Kes “f5” tuşuna basıyoruz ve yenilenmesini sağlıyoruz, Instagram algoritmasından dolayı tarayıcınızında verdiği izin ile birlikte artık sizi tıpkı bir telefondan bağlanıyormuş gibi algılayacak ve erişimi açacak.

Daha sonra “F12” tuşuna tekrar basarak inceleme konsolunu kapatabilirsiniz. Bu sayede Tarayıcınızdan rahatlıkla tıpkı telefonunuzun eriştiği bütün durumlara erişebilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Hikaye Paylaşma

Yukarıdaki adımları uyguladığınıza göre, Artık Hikaye paylaşabilirsiniz. Bunun için F12 incele konsolunda kalmanız gerekmektedir. Anasayfa kısmına geçtiğinizde “Hikayer bölümünde” Profil fotorafınızın üstündeki + işaretine tıklayarak artık bilgisayarınız üzerinden rahatlıkla Hikaye paylaşımı yapmanız mümkün.

Bilgisayardan Instagram Hikaye Paylaşma şekli anca bu kadar olabiliyor, Telefonunuzdaki gibi profilinizdeyken bile hikaye paylaşabiliyorken bu yöntem ile sadece Ana Sayfa üzerinde oluyor artık bununla idare edeceğiz.

Bilgisayardan Instagram Video Gönderme

Bunun için bir önceki mantıkla aynı işlemi sergiliyoruz lakin! Şöyle bir durum var REELs videolarını ne yazık ki ekleyemedim denemelerim sonuncu bunu başaramamam beni yıldırmadı eğer onunda bir taktiğini, bir yöntemini bulabilirsem, Bilgisayardan instagrama video gönderme konusunu tekrar ele alacağız, En azından Reels kısmı haricinde kullanabilirsiniz.

Değerlendirme

Küçük bir değerlendirme yapacak olursak, Makalede anlattıklarımız “%100” çalışıyor, lakin yine de reels i bulamamam ve anlayamam beni biraz üzdü, bunun için arayışımı devam ettireceğim, Aslında belki de reels eklemeyi bilmiyorumdur bu yüzden Bilgisayardan Instagram Fotoğraf ve Gönderi Paylaşma yazımıza bir katkınızın olmasını isterseniz bana belirtiniz. Bu sayede en azından doğru bir bilgi paylaştığımızı garantilemiş olacağız.

Sonuç

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Gönderme
Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Gönderme

Makalemizde sizlere Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Paylaşma ve Bilgisayardan Instagram Gönderi Paylaşma taktiği ya da tekniği hakkında küçük bilgiler sunduk, umuyoruz ki arayan bir çok kişinin epey işine yarayacak bir kaynak olmuştur ve bu kaynak sizlere faydası dokunmuştur. Bizler özellikle siz değerli takipçilerimiz için her gün yeni bir konu ile karşınıza geleceğiz, Sizlerde bizleri özellikle sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek bu güce güç katabilir ve bizi onurlandırırsınız teşekkürler. Bilgisayardan Instagram Fotoğraf ve Gönderi Paylaşma isimli yazımıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eder iyi bloglar dileriz.

Vodafone Bedava İnternet 2021

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz