Hytale Geliyor! Minecraft ve Roblox Korunun! (2021’i Bekleyin.)

2
31

Hytale hakkında her ne kadar Minecraft ve Roblox’a atımda bulunduysam yine de emekle ve merakla beklediğim oyun halini almıştır. Oyun hakkında bilgiler ve detayları bu makale üzerinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Hytale Nasıl Bir Oyundur?

Macera tabanlı bir oyun olmasının yanı sıra, Bloklar üzerine kurulu sistemi vardır. Blok? evet Minecraft gibi değil mi? Zaten Hypixel zaten hali hazırda Minecraft’ın bir çok projesinde görev almış yenilikler getirmiş bir ekip, Geçtiğimiz aylarda Riot games tarafından bağımsız şekilde satın alınan Hypixel Riot games çatısı altında bağımsız bir şekilde oyunlarını geliştirmeye devam edecek.

Oyun içerisinde bulunan bir çok görevlerden edinebileceğiniz bir çok eşya bulunmaktadır. Oyun her ne kadar kafanıza göre takılma eğilimi gösterse de tıpkı GTA5 gibi aslında açık dünya üzerinde bir çok görev alanı bulunmaktadır.

Hytale Ücretsiz mi olacak?

Şu an için net bir açıklama yok, yinede kendi kararımca ve yapılan açıklamaya göre ki bu açıklamalara Hypixel, ya da Direk olarak Hytale sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için FAQ yani Sıkça sorulan Sorular kısmına ufaktan göz atabilirsiniz.

Orada kısaca şu şekilde bir cevap vermişler ve aslında şu an için kararsız olduklarını belirttiklerini düşünüyorum.

Hâlâ iş modelinin ayrıntılarını tamamlıyoruz. Bu bittiğinde, Kesin ve daha fazla ayrıntı paylaşacağız!

Görülen o ki, Elbette paralı olacak amma oyun içi market vesilesiyle amma direk olarak minecraft gibi alım yaparak oluşturulan tek çekim ile, ama bir şekilde arkasındaki ekip 5 yılı aşkın süredir çalışıyor. Kimse para kazanmayacağı bir işe bu denli zaman harcamaz öyle değil mi?

Minecraft Hytaleye Dava Açar mı?

Şuan için esinlenilmiş bir oyun gibi duruyor olsa bile, Aslında Hytale Minecrafttan çok farklı bir oyun deneyimini bizlere sunmak için çalıştığını düşünüyorum. Keza uzaktan bir göz attığımızda tamamen macera odaklı bir oyun olduğunu sizlerde deneyimleyebilirsiniz. Hal bu ki, Minecraftta zaten yanlış hatırlamıyorsam miner diye bir oyundan esinlenilmişti.

Bu nedenle Dava açma hakkını saklı tutacağına inanıyor olsam bile kesinlikle bir sonuca varabilirler mi? Pek sanmıyorum.

Peki Hytale Minecraftı Bitirir mi?

Hytale beta indir
Hytale beta indir

Yine burada açıkla söylemeliyim ki, Biz ailecek hala Minecraft oynamaktayız. Bunu kendimden örnek alarak belirtmek isterim ki yeni deneyimler yeni dünyalar için şimdiden kolları sıvamış bir şekilde bekliyor olacağız. Çünkü; Oyun artık yenilikleri sık sık getirmiyor, ekleyeceği bazı düzenlemeler ve görev sistemleri ile aslında geliştiğini varsayabilirsiniz ama öyle değil, Bir aksiyon bir unsur artık işlevselliğini yitirmiş durumda ki sıkıyoruz oyunda..

İlk oynadığımız zamanlarda bir şeyleri keşfetme yetisini kullanarak Chunklar boyunca yerleri kazıp bıraktığımı gökdelenler için binlerce ve belki yüzbinlerce bloklar harcadığımı biliyorum. Ama bir süre sonra tekrara sardığından ve tekrar başlamak istediğimizde deneyimlerimiz neticesinde her şeyin çok hızlı olduğunu görüyoruz.

En azından benim gibi düşünen bir çok kullanıcı Hytale denenir ve oynanır gibi düşünüyor. Beta sürecinde kayıt işlemlerimi gerçekleştirdim ve sabırsız bir şekilde beklemeye devam ediyorum.

Hytale Beta Ne zaman açılacak?

Özellikle net bir tarih vermemelerinin ardında kesinlikle sorunsuz bir BETA deneyimini işaret eden ekip, Hytale için uzun yılardır çalışıyoruz ve karşınıza kısa sürede sıkılacağınız bir oyun sergilemek istemiyoruz. Açıklamasının ardından artık oyunun yapı taşlarının şekillendiğini ve Hytale hakkında şimdiden Beta başvurularını değerlendirdiklerini öne sürüyorlar.

Hytale Beta başvurusu nasıl yapılır?

Şahsen ben direk olarak beta sürümüne kayıt yaptırdım ve basit bir kaç adım ile sizlerde yaptırabilirsiniz. Özellikle beta aşamasında oyunun hatalarının ve buglarının yönetime belirtilmesi açısından ücretsiz bir şekilde Beta Download yapabileceksiniz.

Bu nasıl olacak? : Zaten amaç bugları fixlemek ve oyunu daha sorunsuz bir hale getirmek, Aslında oyunu deneyimlerken bizler bir yandan da diğer binlerce kişi gibi çalışıyor olacağız. Yani bu sebep ile ilk olarak oyunu deneyimlemek ve beta sürümüne yardımcı olmak isteyen kişiler listede yer edinecektir.

Öncelikle Hytale Beta Başvursu için yapmanız gerekenler bir kaç adımdan ibarettir, Lakin yinede bir mail hesabınızın olduğunu düşünerek devam etmek istiyorum.

Öncelikle TIKLAYIN : https://hytale.com/signup

Daha sonra açılacak sayfada “Mail adresiniz” bölümüne kişisel adresinizi girin ve Sign UP butonuna tıklayın artık birer adaysınız.

Hytale Beta Başvurusu
Hytale Beta Başvurusu nasıl yapılır? Beta Download gibi bir çok bilgileri derliyoruz buyurun.

Evet bu kadar basit, Belli bir sistem üzerinde tutulan verileriniz, büyük bir ihtimal ihtiyaç rakamlarına göre random bir şekilde (Elit kısım yani Yayıncı, Youtuber, Oyun Dergileri yönetimi ya da Oyun blog sahipleri) dışında tamamen random olarak bizlere sunulacaktır.

Bir kaynaktan edindiğim bilgiye göre 1.hafta Beta hakkı kazanan insanların katkıları ve değerlendirmeleri baz alınarak 2.Hafta sıradaki ekip içerisine dahil olmayacaklarını yabancı bir forum sitesinde okumuştum, Kesinliği belli olmamakla birlikte mantıklı bir yaklaşım olurdu açıkçası, keza BETA demek gelin birlikte halledelim çalışalım demek değil midir.

Hytale Ne zaman Çıkacak?

Geliştirici ekip tarafından çalışmalar devam ediyor olsa bile, Aslında net bir tarih verilmemektedir. Bir kaç araştırma sonucu bir söyleşide hedeflerinin 2021 olduğunu öne süren ekip, ilerleyen zaman içerisinde ilk olarak Alfa(Alfa açık) sonrasında Kapalı Beta ve Son olarak BETA’dan sonra kararlı sürüm ile karşımızda olacağını belirtmişti.

Oyun firmalarının bir çoğu bir YIL veriyorsa o yılın başında yetiştiremeyeceğine inandığı için 3.çeyrek ya da 4 çeyreği güvenli alan olarak tutarlar. Bana kalırsa Bu oyun 3.Çeyreğin başlarında önümüze serilebilir ya da beta olarak gelip sonrasında tespitlerin idameleri sonucunda 4.Çeyreğe yetiştirilebilir. Yani oyunu 2021; Ekim, Kasım, Aralık gibi oynamaya başlarız.

Hytale Yaratıkları

Özellikle edinilen bilgilere göre Hayvan, Canavarlar, Kabile Yaratıklar ve Bosslar ile toplamda 88 adet yaratık bulunmaktadır.

Hytale Bölgeleri

Şuan için açıklanan 4 Adet Bölge mevcuttur, Bu bölgeler bulunduğu ortama göre zorluklar ve maceralar içermektedir.

 1. Borea : Karla kaplı, acımasız soğukların bulunduğu, hayatın zor olduğu bir bölgedir. Keşifler sırasında bu bölgede kutup ayısı ya da yeti görmeniz olası bir durumdur.
 2. Uluyan Kumlar (Howling Sands): Bu alan daha çok kural bir çöl edasıyla su kıtlığı olan çimenlerin görülmediği alanlardır. Ayrıca 15 farklı Grup Canavarlara ev sahipliği bulunduğu bilinmektedir.
 3. Yıkılmış Topraklar (Devastated Lands):  Dağın taşın yandığı, Cehennemi andıran bir alan düşünün, Özellikle lav bölgesi olarak bilinen Devastated Lands yani Yıkılmış Topraklar bölgesi 5 farklı çetesel oluşum canavarlara ev sahipliği etmektedir.
 4. Emerald Grove : Bu alan daha çok yeşillikleri ile bilinmektedir. 50 üzeri canlıya ev sahipliği yapan cıvıl cıvıl bir ortam, keşiflerinizi eğlenceli şekilde yapabileceğiniz bir bölgedir Emerald Grove bu nedenle ilk tercihim burası olacak gibi. unutmadan “47 farklı ırk burada yer edinmiş şekilde bekliyor olacak, Geceleri uyumadan önce 2 kere düşüneceksiniz.”

Hytale Oyna

Bu oyunu oynamak için sabırsızlandığınızı kesinlikle hissediyorum, Tabii ki bu kadar bilgiler nereden geliyor diyebilirsiniz bizler özellikle Türkçe içeriklerin kısıtlığını düşündüğümüz için bir internet sitesi tasarladık, Bu site içerisinde “A’dan Z’ye” Hytale hakkında bütün içerikler enine boyuna yer alacaktır. Tabii ki bunun için yardımınıza ihtiyacımız olacak, yapmanız gerekenler emeğimizi iyi bulduysanız yorumlar kısmına küçük mektubunuzu bekliyorum.

Hytale Oyna : Sitemize kayıtlar yakında açılacaktır, Güncelleme geldikçe bu makale altından sizlere aktarmaya çalışacağım. Eğer mümkün oldukça bir kaç kişiye çekiliş dahi yapacağız. Hytale Beta Download ya da Hytale indir gibi aramaların henüz erken olduğunu belirtmek isterim.

Hytale Oyna

Vakit ayırıp, Hytale için hazırladığımız makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Özellikle bir önceki makalemiz olan “İnternet Sitesi Nasıl Açılır?” isimli makalemize göz atmanızı öneriyoruz.

2 YORUMLAR

 1. Merhaba; Verdiğiniz bilgiler fazlasıyla değerli geldi bana, Acaba nereden bu bilgilere erişiyorsunuz? Bir kaynağınız varmı? Hytale hakkında böylesine derin bilgileri Türkçe destek sitelerinde bulamıyorum.

  Ayrıca Sitenizi ziyaret ettiğimde Hytale oyna dan bahsediyorum, tek bir konusu var bu site geliştirilecek mi böyle mi kalacak?

  • Merhabalar, Bilgileri yabancı kaynaklardan ve fanların oluşturduğu rehber sitelerden erişiyoruz. Yabancı olduğu için Türkçe konusunda oyun hakkındaki detaylar kısıtlı durdu o yüzden bizde bu fırsatı değerlendirmek istedik. Hytale oyna sitemize gelecek olursa, tabii ki rehberleri ve içerikleri hazırlanıyor lakin inanın şu sıralar işimiz başımızdan aşkın diyebilirim. Lakin 10 gün içerisinde bir çok ekleme yapılacağını da eklemek isterim.

   Değerli yorumunuz için teşekkür eder iyi bloglar dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz