İnstagram Keşfet yok? Keşfet nerede yerinde neden Reels var?

0
57

Güne aslında böyle sorularla başladım İnstagram Keşfet yok? Keşfet nerede yerinde neden Reels var? tabii ki gündelik hatta ortalama fazla değil 2 saat kadar kullanarak bırakan bir kullanıcıyım yine de bulmam zor olmadı ama belki ihtiyacı olan kişiler için ufaktan yazmak istiyorum.

Öncelikle direk olarak sonucumuza değinelim sonra REELS’in çalışma mantığı ile nasıl takipçi kasabilirsiniz onları öğrenelim. Basit bir konu ile sizleri uğurlamak yakışmaz bence..

İnstagram Keşfet yok?

İnstagram geçtiğimiz haftalarda Amerika başkanının sarı saçlı abinin (Trump) tiktok tarafına yaptırımlarını görünce kolları sıvayıp REELS eklentisini bizlere sundu hızlı bir akım olacağı başından belliydi lakin yine de bu kadar hızlı olmasını beklemiyorduk.

Kullanıcılar tarafından Keşfet kısmındaki diğer alanları etkileyecek şekilde sunulması aslında küçük bir tepkiye neden oldu, Keşfete giren kullanıcıların %80lik kısmı akıcı ve kısalığı sayesinde Reels kısmından çıkmama başladı.

Keşfet nerede yerinde neden Reels var?

Bu durum Instagram tarafının hoşuna gidiyor olsa bile tepkiler sonucu keşfetten ayırma kararı alındı ve son güncelleme ile birlikte ayrıldılar ama ne ayrılma.. O Güzelim keşfet yeri bilinenin aksine Reels ile tahtından edildi desek yanlış olmaz.

Şimdi gelelim yeni keşfet mekanımıza artık buralar eskiden hep dutluk mu olur yoksa reels ile orantıları çekişir mi bilmem resmen iç savaş çıkardılar.

İnstagram Keşfet yerine neden Reels var?
İnstagram Keşfet yerine neden Reels var?

Gördüğünüz üzere REELS reis almış yerini şimdi Anasayfaya ilerleyelim ve sol üstteki “Büyüteç” kısmına tıklayalım.

İnstagram Keşfet Nerede?

instagram keşfet nerede
instagram keşfet nerede

Artık instagramın yeni güncellemelerine kadar bu şekilde alışacağız.. Ne de olsa alıştığımız andan itibaren yeni bir yer değiştirme, yerinden etme gelecektir. Bu güncellemeler aslından modernize edilmenin yeni alıştırması diyebiliriz artık ne gibi yenilikler gelir bilinmez ama emin olabilirsiniz ki alışmamız çok gerekebilir.

İnstagram Reels’in çalışma mantığı nedir?

Bu arada vereceğim bilgiler açıklanmış bilgiler değil, denenmiş ve dönüşüm alınmış bilgilerden oluşmakta olup kullanıcı düşüncesidir. Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz bir durum vardı “Yaptırım” uygulanmasın ardından geliştirilen bir Tiktok rakibi eklenti olarak biliniyor.

Reelsin çalışma mantığı kısaca anlatmak gerekirse, Güncelliğini koruyan başta yer alır. Yani ilk video son videodur. Zaten milyarlarca kullanıcısı olan platformda geleceğin mesleği olan fenomenlik varken boş kalacağını sanmıyorum.

Diyelim 15 saniyelik bir video hazırladınız ve paylaştığınız ilk etapta 300 yoğunluğa göre o saniyelik kısımda 600 kişi tarafından izlenebilir. İlgi çekiciliği ön planda ise geri dönüşümleri bir o kadar fazla oluyor.

Aynı videonun 3-5 kez ya da daha fazlası görünmesi videonun viral olması ve diğer sayfalarca paylaşılmasından oluşmaktadır. Son güncellemeye kadar etkileşime odak olan içerikler ayrıca keşfet kısmında da gözüküyordu yeni güncelleme ile keşfet eski halini almış durumda.

Yani küçük çaplı videolar çekerek kendinizi geliştirebilir ve geleceğin mesleği haline gelecek olan fenomenlikten sizlerde nasiplerinizi alabilirsiniz. Yıllardır internet üzerinde yazılar makaleler ve videolar paylaşıyorum lakin hiç bir zaman hedefim olmadı yine de ilgilenmiyorum anlamına gelmesin.

Sizlere Reels hakkında basit bir konu paylaşımı olmasını istedim, keza herkesin elbet bir gün ulaşabileceği bir konuydu yine de ekleyerek hem kendi üzerimde bulunan yazı yazma aşkını pekiştirdim hem de günlük makale kotamı doldurdum.

Kapatırken

Daha önce instagram hakkında bir yazı paylaşmıştım. Yine ince ince sizlere anlatmak farkına varmanızı sağlamak istedim. Bu yazımız aslında küçük çaplı hayat kurtaran

Bilgisayardan instagramdan çıkış nasıl yapılır? olmuştur. Merak edenler için sizlere kendi bilgisayarınızda ya da bir arkadaşınızın bilgisayarında açık unuttuğunuz ya da çıkış yapamadığınız bir konu bilgiler sunuyorum, umuyorum işinize yarar ve yardımcı olmayı becerebilirim.

Bir çok konuda bilgi edindiğim ve edindikçe sizin ile paylaştığım makalelerimi derlediğim internet sitem olan www.bunasil.com gün ve gün bilgi açlığını giderirken sizlerde bizi ara sıra takip etmeniz bizi ufaktan gaza getirmekte ben ve diğer ortağım Cansının paylaştığı konuları takip etmek için bizleri sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Zaten otomatik olarak sizlere bildirim gidecektir, bekliyor olacağız.

İnstagram Keşfet yok? Keşfet nerede yerinde neden Reels var? isimli makaleme göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder yine beklerim. 4 kelime daha kaldı sabır edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz