Paynet Komisyon oranları (2020 rehberi)

0
1120

Paynet BBDK lisansı almış birkaç kuruluştan birisi olmasına karşın sıklıkla karşılaştığımız online ödeme platfor mudur. Sizin için küçük çaplı bir araştırma yaparak “Paynet Komisyon oranları” adı altında bir inceleme yaparak bilgilendirmek istedim.

Oranları direk olarak görmek için içerideki bölümünden Paynet ne kadar komisyon alıyor isimli başlığımıza gidebilirsiniz. Keza yazımız biraz uzun ve sıkıcı bilgiler içerebilmektedir. Sonuçta bunu ben yazıyorum bir sonu bile olmayabilir.

Paynet ne kadar komisyon alıyor?

Paynet komisyon oranları
Paynet komisyon oranları hakkında detayları içerdiğini düşündüğüm yazımızda eğer merak ettikleriniz varsa bize yorum bırakabilirsiniz.

Oranlara değinecek olursak aslında birkaç oran olduğunu ve iyi içler çıkarıp müşteri potansiyelinizi genişletince özel oran teklifleri verebiliyorlar. Başlangıç seviyesi bir ödeme bekliyorsanız eğer şu şekilde özetleyebiliriz.

Paynet Komisyon Oranları : Aslında şu şekilde belirtielebilir. Payneti kullanan bir oyun sitesinden edindiğim oyun içi para konusunda 100 TL’lik yatırımım 103.6 TL gibi bir fark yansıtıldı ve bu oran bana direk olarak Paynetin komisyon tutarı %3.6 olarak yansıdı lakin bu internet sitesinin trafik akışı epey yüksek yani özel bir oran olarak nitelendirilmesi mümkün.

Paynet işlem ücretlerinden aldığınız ücretleri her hafta ödeme olarak geçiyor lakin gün ya da saat belirtilmediği için bir fikir beyan edemeyeceğim.

Diyeceğim o ki eğer bir firma ile anlaşmak isterseniz araştırarak daha uygun fiyatlı lakin BDDK lisanslı olma şartıyla bir kurum ile çalışmanız gerekmektedir. Aksi halde her ne kadar kusursuz hizmet sunuyor olsalar bile bu lisansın koruması bence daha fazla. Yani en azından kendinizi güvende hissedebileceksiniz.

Onun dışında diğer kuruluşlardan bahsedecek olursak şu şekilde BDDK lisanslılarını sıralamak mümkündür.

  • İyzico
  • PayTR
  • Ödeal
  • Moka
  • Payu
  • Paratika
  • Paynet

Araştırıp bulduklarım bu kadar karşıma geldikçe sizlere fikir sunması açısından yinede eklemeler yaparak BDDK yani Bankacılık düzenleme ve Denetleme kurumu lisanslılarını listelemeye devam edeceğim. Olurda bir gün yine denk gelirseniz güncel makalemiz ile komisyon oranlarını listelediğimiz farklı bir makaleye link verebiliriz.

Paynet Alternetif Düşük Komisyon alan firmalar

Alternatif 1 : İyzico

Alternatif olarak sık sık kullanılan iyzico olabilir düşüncesindeyim. Keza firma işlem başına komisyon kesiyor ve %2.65 oranla komisyon kesiyor ve yine her işlem başına 0,25 Kuruşluk ek bir kesinti gösteriyor. Ayrıca her hangi bir yıllık ücretinin olmadığını belirtmek isterim.

İyzico Para yatırma işlemleri :

İyizico’nun Taksit yaptığı kartlar; Axess, Bonus, Paraf Card, World Card, Maximum, CardFinans gibi kartlara da taksit imkanı sunuyor lakin taksit durumlarında ki komisyon bedelini bulamadım.

Alternatif 2 : PayU

Bir diğer alternatif firma ise Hollanda kuruluşlu PAYU olacaktır, Her ne kadar yıllık olarak 600,00 TL gibi bir tutarın yanında artı olarak BSMV ücretlerini sabit alsa da işlem başına kestiği ücret sadece %1.5 olarak belirtilmiş lakin ilk başta paynet içinde söz ettiğim gibi başlangış komisyon tutarı o şekilde, Yani sabit ücretlerin yanında işlem başına %1.5 üzerinden değer görebilirsiniz. İşlek bir siteye sahip ve günlük hatrı sayılır satışlar yapıyorsanız sizlere özel teklifleri olacaktır düşüncesindeyim. Keza Yüzde 1.5’tan başlayan komisyon oranlarını heralde süs olsun diye koymamışlardır.

Ayrıca her Cuma hesabınıza havuzundaki paraları gönderdiğini belirtmekte fayda var.

Alternatif 3 : PayTR

Son olarak bahsedeceğim firma ise “PayTR” olaraktır kendisi hakkında edindiğim bilgiler şu şekilde her hangi bir Sanal pos kurulum ya da yıllık ücretlerin olmamasının yanında yine diğer birkaç firma gibi komisyon kesintilerini belirtmemişler. Zannediyorum ki müşteri odaklı kesintiler olduğu için size yansıtmadıklarından olacak ki bunu es gelmişler. Ama yine “Klas Game” isimli oyun sitesinden sıklıkla alışveriş yaptığımda seçtiğim firma PAYTR olunca ister istemez komisyonlarını biliyorum.

Zannediyorum ki özel bir komisyon tutarı değildir çünkü epey fazla geldi ama dediğim gibi yıllık ücretleri olmadığı için son alternatifimde yer edindi kendileri %5’lik işlem başı ücret alarak listemizde ki işlek bir alışveriş sitesine göre en fazla komisyon tutarına sahip ama güvenirliği benim gözümde daha üst seviye de nitekim bir yandan da TÜRK firması olması beni benden alan durumlar arasında.

Ayrıca PayTR’nin en güzel özelliklerinden birisi öyle paranızı 1 hafta tutmuyor, Hemen işlemin ertesi günü hesabınıza geçiyor bu harika bir olay olabilir.

Valla ne yalan söyleyeyim Paynet Komisyon oranları ile başladık konumuzu uzaya çıkarttık merak ettiğiniz firmalar varsa bana iletmeniz yeterli ben gider bulur ürün alır oranlarını sizlerle paylaşırım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz