Valorant Çözünürlük Değişmiyor (%100)

0
25

Valorant Çözünürlük Değişmiyor diyen kişilerin derdine derman olmak istiyoruz, Valorant Çözünürlük Değişmiyorsa çözüm burada. Aslında bir çok oyunda olduğu gibi bazen böylesine popüler oyunlarda da kendimizden bile olsa bir takım aksaklıklar gerçekleştirilebilir.

Bu sayede oyun keyfinizin bir nebze içinden geçmiş gibi oluyordur hemen her oyuncuda bu tipik bir sinir durumudur. Keza bazı aksaklıkalr oyuncunun sistemi, Oyuncunun kendisi tarafından gerçekleşmektedir. Bazense direk olarak oyun içerisindeki bazı kodlama hatalarıyla vesaire diyebiliriz.

Bu yazımızda sizlere Valorant Çözünürlük sorununun bir birinden farklı yollar ile çözümünü göstereceğiz.

Valorant Çözünürlük Değişmiyor Çözüm

Bir kaç arkadaşımız mutlaka bu oyundaki sorunlarla karşılaşmıştır. Valorant Çözünürlük sorunu aslında birazda bizden kaynaklı olabiliyor. Burada anlatacağımız adımlar ile rahatlıkla bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Valorant Çözünürlük Nasıl Düzeltilir?

  1. Çözüm yolu : Bunun için öncelikle bilgisayarımızdaki “Windows ve R” tuşlarından yararlanmamız lazım. Gelen küçük arama bölümüne “msconfig” yazıyor ve “Enter” tuşuna basıyoruz. Yine açılan sayfada “Hizmetler” bölümüne tıkladıktan sonra “Tüm Microsoft hizmetlerini gizle” seçeneğini seçiyoruz. Bir Liste sizleri karşılıyor olacak ve burada ise “Tümünü Devre dışı bırak” diyerek son adım olarak “Uygula” diyoruz, şimdiyse bilgisayarınız bir kez kapatıp açmanız gerekmektedir.
  2. Çözüm Yolu : DNS adreslerinizi değiştirmeyi deneyerek bir çözüm yolu daha üretebilirsiniz. Sebebine gelince bir kaç kişinin bu şekilde çözüm sağladığını öğrenmiştik, doğruluğu tartışılıyor olsa bile denemek isteyenler için eklemek istiyorum. “Denetim Masası” kısmını açın ve “Ağ ve İnternet” kısmından “Ağ ve Paylaşım Merkezi” kısmına geçin. Açılan sayfada “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin” kısmına tıklayın. Kullandığınız, bağlı olduğunuz ağı bulun ve “özellikler” kısmına giriş yapın. Dns ipleri olarak Üst kısma : 8.8.8.8 ve Alt Kısma : 8.8.4.4 kullanmaya başlayın.
  3. Çözüm Yolu : Bir çok oyundaki bazı dosyaları zararlı içerik olarak silip karaktinaya atan bir Antivirüs çoğumuzun kullandığı Anti Virüstür. Ayrıca Windows’un içinde olan güvenlik duvarıda bazen sapıtmıyor değil, Güvenlik duvarını ve varsa Anti Virüs programını mutlaka devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

En azından yukarıdaki 3 yol ile bir çözüm üretebilirsiniz, Valorant gibi oyunda Çözünürlük değiştirmek istiyorsak deneme yanılma yöntemleri en iyisi olacaktır.

Yinede Valorant çözümü yok mu?

Valorant Çözünürlük Değişmiyor?
Valorant Çözünürlük Değişmiyor?

Bir çözüm arayışınız içerisinde olduğunuzu biliyoruz. Yine de bir çözüm önerisi olarak kişisel olarak sunmak istediğim tek bir taktik var aslında. Oyununuzun gerek sensevity gerekse diğer ayarlarını bir köşeye not ederek komple kaldırmak en mantıklı yaklaşım olacaktır.

Sebeplerinden birisi aslında eskilerden gelen “Kapat Aç Düzelir” sevdası diyebiliriz. Bir kaç dosyanın siz oyunu silseniz bile bilgisayarınızda bir ön bellek oluşturacağını düşünüyorum bu yüzden silme işlemlerinde mutlaka en iyi şekilde silmek adına bir Ccleaner gibi ekstra yardımcılardan yardım almanızı öneriyorum.

Silip tekrar temiz kurulum yaptığınızda Eğer öncesinde böyle bir sorun yaşamıyorsanız düzelecektir. Ya da oyunda bu sorun başında beri varsa güncellemeyi beklemelisiniz.

Ekran kartınızın güncel olmasına dikkat edin!

Sadece Valorant için değil bir çok diğer oyunda yeterli performansı yakalamanız adına, geliştirilmiş ve güncel olan sürücüleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bazı durumlarda oyun kalitesini düşüren bazense, bezdiren bir hal alabilir. Valorant Çözünürlük Değişmiyorsa genelde bu tarz durumların Ekran kartından dolayı gerçekleştiğini bir çok kişi düşünmektedir.

Valorant için Bilgisayar Güncelliğinede önemli faktör

Bilgisayarımızın güncelliği, edinilen hatalar ve oluşan buglardan ötürü sürekli olarak güncellenmektedir. Özellikle bu hizmetleri artık ne yazık ki alamayan bir işletim sistemimiz var ki “Gönlümüzdesin 7” demekten başka bir şeyimiz yok, o nedenle mutlaka bilgisayarınızı güncel sürümler ile kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Valorant Çözünürlük Sorunu
Valorant Çözünürlük Sorunu

Hemen hemen düzeltebileceğimiz ve bazıların işe yaradığını okuduğumuz bütün bilgileri yazdık, sadece son 2 alt başlığı kendi kararıma göre yazdığımı ve “Doğrululuğunun” olmadığunı beyan etmek isterim. Bu ve bunun gibi durumlarda mutlaka alternatif çözüm yolları normal bir oyuncunun vazgeçilmez denemeleri arasında yer alır. Valorant Çözünürlük Değişmiyor gibi bir çok sorunun mutlaka olarak çözülmesi bu can sıkıcı durumun önüne geçilmesi gerekiyor.

Bütün bunları yaptım ama hala Valorant Çözünürlük Değişmiyor diyorsanız, sanırım artık bilgisayarımızı değiştirmenin zamanı geldi derken şaka bir yana siz bize iletin biz bulana kadar en iyi kaynaklara göz atalım ve doğrusunu sizin sorununuzun çözümünü size iletelim. bunun için aşağıdaki alandan bizlere bildirebilirsiniz.

Hytale Geliyor! Minecraft ve Roblox Korunun! (2021’i Bekleyin.)

Valorant Çözünürlük Değişmiyor isimli makalemize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür eder, Bir önceki yazımıza bir göz atmanızı isteyerek Tavsiye ederiz. Hytale Rehber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz