WordPress Resim Yüklerken “Sunucunun Meşgul Olması”

0
25

WordPress vazgeçilmezimiz oladursun, Bazen insanın yüreğini kopartmıyor değil. Bir yazı yazıyorsunuz 1000 kelime 3-5 bin kelime karşılığında böylesine tatsız mesajlar ile karşılaşabiliyorsunuz. Geçen konuda başıma gelen bir durumdan bahsetmek isterim, yazımız hazırladım ve artık resimleri yüklemeye başlıyorum. Hayda Aşağıdaki uyarı beni benden alıyor.

Sunucunun Meşgul olması veya Yeterli Kaynağa sahip olmaması nedeniyle Görüntünün işlenmesi başarısız oldu. Daha küçük bir görüntü yüklemenin yardımı olabilir. Önerilen En yüksek boyut 2.500 Pixeldir.

WordPress Resim yükleme Sorunu ve Çözümü

Bilen bilir, Türk’üz ve aslında işeyişimiz hepimizin aynıdır. Özellikle AÇ KAPA düzelir mantığı ile çalışan beyinim, Önce biraz paniklese bile sonrasında bir küçük araştırma ile bunun sıradan bir sorun olduğunu düşünmemi sağladı.

Turkcell Bedava İnternet 2021

Çözüm

Wordpress Resim Yükleme Sorunu
WordPress Resim Yükleme Sorunu

Öncelikle Taslağımızı kontrol ediyoruz, Eğer otomatik olarak yazımız kayıtlı değilse “Komple KOPYALIYORUZ” (Kontrol + A, Kontrol + C) Tuş kombinasyonuyla sağlama alıyor ve “TASLAK olarak kaydet” diyoruz. Artından yazımız kaydedildiyse, Aynı sayfa üzerinden “Yenile” yapıyoruz ve dosyamızı tekrar yüklüyoruz.

Farkındayım epey kolay hatta bu yazıyı okurken kendini biraz kötü hissetmiş bile olabilirsin. Merak etme ben senim aynıyız.

WordPress Resim yükleme sorunu Sebepleri nelerdir?

Özellikle bir yazı ile hemen hemen 3 saatte uğraştığımız olur, 10 saatte yazıyı yazarız gerekirse arada yemek molası ve kişisel ihtiyaçlarımızı sergileriz. Bu süre içerisinde anlık küçük kopmalar resim yüklemedeki bazı fonksiyonları deaktif kılıyor ve böylesine küçük hatalar doğurabiliyor.

İnternet Sitesi Nasıl Açılır? 2021

Wordpress Resim Yüklenmiyor
WordPress Resim Yüklenmiyor

Hazır Webmaster arkadaşları yakalamışken birazda site içi linkleme konusuna değineyim. Bir kaç gün önce “İnternet Sitesi Nasıl Açılır” adı altında bir makale hazırladım, Detayları elimden geldiğince verdim ve vermeye devam edeceğim. Özellikle buradaki gibi Resim yükleme sorunu başta olmak üzere küçük çaplı bilgiler içeren makaleler hazırlamak istiyorum.

Sizce en güvenilir kaynaklar, Edinebileceğim bilgiler neticesinde sunumlarım ve bir nevi ipuçlarımın temini için ne gibi sitelere göz atmalıyım? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim, elimden geldiği sürece sitemizi aktif tutmak istiyorum bu benim için daha iyi olacağı kanısındayım.

WordPress Resim Yüklerken “Sunucunun Meşgul Olması” isimli makaleme gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz